01 de 04
Faigh do Thosaithe ar an Turas Bóthair Iconic seo
Is dócha gurb é an turas is mó de gach turas bóthair Mheiriceá, bunaíodh Bealach 66 i 1926 agus tá sé ar cheann de na príomhbhealaí Stáit Aontaithe. Ritheann an bealach ar a dtugtar an Bóthar Mháthair idir Chicago agus Los Angeles, a chlúdaíonn 2,451 míle agus a théann trí ocht stáit: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahoma, Texas, New Mexico, Arizona, agus California.
Pleanáil ar Bhóthar Route 66
Ag smaoineamh ar thuras bóthair Route 66? Ag brath ar an méid mór talún a chlúdaíonn tú in aghaidh an lae, d'fhéadfaí an turas iomlán a dhéanamh chomh beag leis an tseachtain nó i bhfad níos faide má thugann tú am chun stop a chur agus a iniúchadh ar an mbealach.
Seiceáil go dtí Los Angeles nó Chicago
02 de 04
Chicago - Springfield, IL - St Louis - Springfield, MO
Taispeánann an léarscáil seo ó Sheirbhís na bPáirc Náisiúnta Bealach 66 idir Chicago agus Springfield, Missouri, lena n-áirítear láithreáin stairiúla Route 66, go leor acu sean stáisiúin gháis, caiféanna agus seoda eile ar thaobh an bhóthair. (Féach an leagan idirghníomhach den léarscáil.)
Buaicphointí ar an bpíosa seo:
- Grant Park (Chicago, IL)
- Bialann Lou Mitchell's (Chicago, IL)
- Ciseán Chicken Dell Rhea (Hinsdale, IL)
- Stáisiún Gáis Texaco Ambler's (Dwight, IL)
- Stáisiún Gáis Chaighdeánach Ola (Odell, IL)
- Eolas faoin gComhlacht Ainm na Cuideachta Illinois State Police Office (Pontiac, IL)
- Seirbhís Super Sprague (Normal, IL)
- Downey Building (Atlanta, IL)
- Cafe Ariston (Litchfield, IL)
- Belvidere Cafe, Motel & Gas Station (Litchfield, IL)
- Stáisiún Seirbhíse Soulsby (Mount Olive, IL)
- Chain of Rocks Bridge (Madison, IL)
- Abhainn Meramec US 66 Bridge (Eureka, MO)
- Big Chief Restaurant (Wildwood, MO)
- Red Cedar Inn (An tAigéan Ciúin, MO)
- Motel Wheagon Motel (Cúba, MO)
- Teach Cúirte Contae Pulaski (Waynesville, MO)
- Amharclann Gillioz (Springfield, MO)
- Rock Fountain Court (Springfield, MO)
- 66 Drive-In (Carthage, MO)
03 de 04
Galena - Tulsa - Oklahoma City - Amarillo
Baineann an chuid seo de Route 66 le Kansas, Oklahoma, agus Texas. (Féach an leagan idirghníomhach den léarscáil.)
Buaicphointí ar an bpíosa seo:
- Route 66 Historic District (Galena, KS)
- Store William (Riverton, KS)
- Brush Creek Bridge (Contae Cherokee, KS)
- Baxter Springs Neamhspleách Ola agus Gáis (Baxter Springs, KS)
- Coleman Theatre (Miami, OK)
- Stáisiún Seirbhíse Cuideachta Ola Marathon Miami (Miami, OK)
- Chelsea Motel (Chelsea, OK)
- Páirc Phoile Totem Ed Galloway (Foyil, OK)
- Amharclann Circle (Tulsa, OK)
- Vickery Phillips 66 Station (Tulsa, OK)
- 11ú Sráid Arkansas River Bridge (Tulsa, OK)
- Droichead # 18 ag Rock Creek (Sapulpa, OK)
- Rock Cafe (Stroud, OK)
- Stáisiún Seaba (Warwick, OK)
- Chandler Armory (Chandler, OK)
- Stáisiún Líonadh Threatt (Luther, OK)
- Arcadia Round Barn (Arcadia, OK
- Grocery Bottle Milk (Oklahoma City, OK)
- Lake Overholser Bridge (Oklahoma City, OK)
- Cathair Avant's agus Stáisiúin Serice Jackson Conoco (El Reno, OK)
- Fort Reno (El Reno, OK)
- Stáisiún Seirbhíse Provine (Hydro, OK)
- McLain Rogers Park (Clinton, OK)
- Y Stáisiún Seirbhíse agus Caife (Clinton, OK)
- Teach Cúirte Contae Beckham (Sayre, OK)
- West Winds Motel (Erick, OK)
- Route 66 Bridge (Shamrock, TX)
- Stáisiún Túr agus Caife U-Drop Inn (Shamrock, TX)
- McLean Commercial Historic District (McLean, TX)
- Ranchotel (Amarillo, TX)
- US Route 66 - Sixth St. Historic District (Amarillo, TX)
- Vega Motel (Vega, TX)
- Glenrio Historic District (Glenrio, TX)
04 de 04
Santa Fe - Albuquerque - Flagstaff - Los Angeles
Déanann an chuid dheireanach de Route 66 trasna Nua-Mheicsiceo, Arizona, agus Deisceart California. (Féach an leagan idirghníomhach den léarscáil seo.)
Buaicphointí ar an bpíosa seo:
- Blue Swallow Motel (Tucumcari, NM)
- Richardson Store (Montoya, NM)
- Park Lake Historic District (Santa Rosa, NM)
- Pueblo de Santo Domingo (Santo Domingo, NM)
- Luna Lodge (Albuquerque, NM)
- Tewa Motor Lodge (Albuquerque, NM)
- Lóiste Mótair De Anza (Albuquerque, NM)
- Ionad Siopadóireachta Nob Hill (Albuquerque, NM)
- Lón Muc agus Calf (Albuquerque, NM)
- Bácús Teachín (Albuquerque, NM)
- Cuideachta Mótair Jones (Albuquerque, NM)
- Ceantar Stairiúil Ceathrú Sráid Barelas-Theas (Albuquerque, NM)
- KiMo Theatre (Albuquerque, NM)
- Post Trádála Indiach Maisel (Albuquerque, NM)
- Nua-Mheicsiceo Madonna of the Trail (Albuquerque, NM)
- El Vado Auto Court Motel (Albuquerque, NM)
- Rio Puerco Bridge (Rio Puerco, NM)
- Pueblo of Laguna (Laguna, NM)
- Siopa Curio Acoma (San Fidel, NM)
- Post Trádála Old Crater Bowlin (Bluewater, NM)
- Garáiste Roy T. Herman agus Stáisiún Seirbhíse (Thoreau, NM)
- Fort Wingate Historic District (Fort Wingate, NM)
- El Rancho Hotel (Gallup, NM)
- Querino Canyon Bridge (Houck, AZ)
- Painted Desert Inn (Navachóis, AZ)
- Wigwam Village Motel # 6 (Holbrook, AZ)
- La Posada Historic District (Winslow, AZ)
- Walnut Canyon Bridge (Winona, AZ)
- Méadú Stairiúil agus Teorainneacha Stairiúla Breise Iarnróid (Flagstaff, AZ)
- Seligman Historic District (Seligman, AZ)
- Post Trádála Peach Springs (Peach Springs, AZ)
- Scoil na Scoile ag Truxton Canyon Trading School (Valentine, AZ)
- Kingman Commercial Historic District (Kingman, AZ)
- Durlin Hotel (Oatman, AZ)
- Old Trails Bridge (Topock, AZ)
- El Garces (Needles, CA)
- Harvey House Railroad Depot (Barstow, CA)
- Wigwam Village # 7 (San Bernardino, CA)
- Óstán Aztec (Monrovia, CA)
- Foilill Boulevard Milestone (Pasadena, CA)
- Foirgneamh Howard Motor Company (Pasadena, CA)
- Colorado Street Bridge (Pasadena, CA)
- Bekins Storage Co (Pasadena, CA).
- Rialto Amharclann (Pasadena Theas, CA)
- Arroyo Seco Parkway (Los Angeles, CA)
- Broadway Theatre and Commercial District (Los Angeles, CA)