Bicycling i DC, Maryland agus Virginia
Tá na mílte cosán rothar radhairc i limistéar Washington, DC. Tá na cosáin rothar seo a leanas oiriúnach freisin le haghaidh siúil, lonnaíocht agus lannáil sorcóir. Is iad na rianta is fearr sa cheantar is mó tóir agus plódaithe, go háirithe ar an deireadh seachtaine. Má tá an deis agat, téigh amach agus taisteal ar feadh seachtaine, nó le linn na n-uaireanta go luath ar maidin nó go déanach sa lá.
- Traenach Crescent Caipitil : 13 Miles - Cloch Paite / Brúite
Is é seo mo bhealach rothar is fearr leat sa cheantar. Is trail iarnróid é an rian, tógtha ar an gcarr iarnróid tréigthe de Bhrainse Georgetown an B & O Railroad. Tá an Trail pábháilte don chéad 7½ míle ó Georgetown go Bethesda, agus tá dromchla cloiche aolchloch ó Bethesda go Rosemary Hills, i Silver Spring. Déanfar an rian a leathnú go dtí deireadh na Nollag Silver Spring . Is rian álainn é an Taisteal Crescent Capital le tuairimí an Chanáil C & O agus go leor scáth. Ritheann an chéad trí mhíle comhthreomhar leis an C & O Towpath, ach ansin déanann sé tréimhsí trí chomharsanachtaí saibhre de NW Washington, DC. Idir Georgetown agus Bethesda, is áit iontach é Teach Bád Fletchers chun picnic, rothar a chíos nó canó. Ón áit seo, is féidir leat an Taisteal Crescent Caipitil a leanúint nó is féidir leat féachaint ar an T & C.
- Chesapeake & Ohio Towpath : 184 Miles - Dromchla Nádúrtha
Is Páirc Stairiúil Náisiúnta é Towpath C & O a leanann Abhainn Potomac idir Georgetown agus Cumberland, Maryland. Chomh maith leis an mbealach seo, is féidir leat a fheiceáil glasanna 19ú haois ó laethanta oibre an chanáil agus radharcanna suntasacha lena n-áirítear Great Falls , Uisceduct Abhainn na Monocacy , Harpers Ferry , agus an Tollán Paw. Ag tosú ag míle 26, gheobhaidh tú réimsí campála thar oíche agus caidéil uisce thart ar gach 5 mhíle. - Trail Mount Vernon : 18 Miles - Paved
Seo bealach rothar radhairc a thosaíonn ó Oileán Roosevelt i Washington, DC agus ritheann sé ar feadh Abhainn Potomac go eastát George Washington ag Mount Vernon . Téann an rian trí Old Town Alexandria , Aerfort Náisiúnta Ronald Reagan, Parkway Memorial Parkway , Sailing Marinas agus Fort Hunt Park. Leanann an t-alt a théann trí Old Town Alexandria bóithre poiblí le go leor tráchta (rud a chuireann toradh ar marcaithe rothar) agus b'fhéidir nach mbeadh sé oiriúnach do leanaí óga.
- Washington & Old Dominion Trail : 45 Miles - Paved
Is é seo an rian iarnróid atá tógtha ar iarbhealach an Washington & Old Dominion Railroad, a théann ó Shirlington go Purcellville, Virginia. Ritheann bealach capall feadh an chuid is mó den bhealach. Déantar rochtain ar an mbealach seo ó Oileán Roosevelt tríd an gCustis Trail 4 mhíle a úsáid.
- Carr Creek Hiker / Biker Trail : 20 Miles - Paved
Is bailiúchán de chosáin é an rian seo trí Pháirc Rock Creek a bhí nasctha le chéile thar na blianta. I measc na radharcanna ar an mbealach rothar tá an Zú Náisiúnta agus an Ionad Eachaíochta i gclós súgartha Cathair Candy Cane. Tá roinnt limistéir phicniceacha deas ag an taobh ó thuaidh den rian. Síneann Trail Hiker / Biker Rock Creek anois go Trá Trá nuair a dhúnann an tSeirbhís Pháirc Náisiúnta an bóthar chuig na huathoibríoch ar an deireadh seachtaine agus saoire.
Tuilleadh Eolais Maidir le Rothaíocht i gCeantar Washington DC