Buail Dúbailte, Ag Breathnú Mór
Tá a lán le feiceáil ar thuras go Londain, agus go háirithe ar do chéad turas go dtí an chathair. Is é a bheith ag cur bus ar cheann de na bealaí is éasca chun dearcadh maith a fháil ar Londain gan go leor nó costas mór; is gá duit a fháil amach cén bealach is mian leat a ghlacadh agus an tiomána a fhágáil dóibh agus tú ag dul ar an láthair. Tá Londain clúdaithe ag níos mó ná 700 bealach bus, agus taistil go leor de chuid radhairc íogair na cathrach thar lear. Mar bhónas, tá go leor de na busanna ina dhúbailt, agus an dearcadh iontach a gheobhaidh tú ar an deic uachtarach. Díríonn an liosta seo ar bhealaí i lár Londain amháin agus cuimsíonn sé naisc le treoir iomlán a chuireann na seallaimh ar fad ar fáil ar an mbealach chomh maith le leideanna cabhracha agus faisnéis bhreise.
Ní bhfaigheann busanna Londain táillí airgid níos faide, mar sin beidh ort cárta Oisrí a luchtú le creidmheas leordhóthanach nó le cárta taistil. D'fhéadfá smaoineamh freisin go n-úsáidfí cárta íocaíochta gan teagmháil gan íoc le haghaidh iompair Londain .
Má tá tú gearr ar an am agus ba mhaith leat a ráthaíocht go bhfeiceann tú na radharcanna suntasacha i Londain, is é an geall is fearr leat an bealach ciorclach clasaiceach Big Bus Tours .
01 de 08
Uimh. 11 Bealach
Is bealach iontach é an bealach seo a ghlacadh más é an chéad turas atá agat i Londain. Tosaíonn an chuid lárnach den bhealach 11 ag Stáisiún Sráid Learpholl agus críochnaíonn sé ag Stáisiún Victoria. Téann sé trí Chathair Londain agus anuas a leithéid d'fhéachann mar Ardeaglais Naomh Pól , Cearnóg Trafalgar, Tithe na Parlaiminte , agus Mainistir Westminster .
02 de 08
Uimh. 9 Bealach
Tosaíonn an chuid is fearr den bhealach Uimh. 9 i Kensington agus críochnaíonn sé ar imeall Covent Garden. Téann sé ar aghaidh Halla an Ríoga Albert agus Páirc na hÍde, ar feadh Piccadilly, anuas ar Pálás Naomh Séamas agus Cearnóg Trafalgar .
03 de 08
Uimh. 73 Bealach
Tosaíonn an bealach Uimh. 73 ag Stáisiún Victoria agus críochnaíonn sé i Stoke Newington i dtuaisceart Londain. Téann sé os cionn gairdíní Pálás Buckingham, Wellington Arch, Hyde Park, Marble Arch, chomh maith le fad iomlán Oxford Street, agus trí Islington.
04 de 08
26 Bealach
Tosaíonn an bealach Uimh. 26 ag Hackney Wick in oirthear Londain agus críochnaíonn sé ag Waterloo ag an mBanc Theas . Téann sé trí Hackney agus i gCathair Londain sula dtéann sé ag taisteal thar Droichead Waterloo le haghaidh radhairc iontacha ar an dá thaobh.
05 de 08
24 Bealach Uimh
Tosaíonn an bealach Uimh. 24 ag Hampstead Heath i dtuaisceart Londain agus cuireann sé bealach chun Pimlico, in aice leis an Tate Britain . Téann sé trí Chearnóg Camden agus Trafalgar, chomh maith le Cearnóg na Parlaiminte, áit a bhfaighidh tú léargas ar Thithe na Parlaiminte agus ar Mhainistir Westminster.
06 de 08
Bealach RV1
Tosaíonn bealach RV1 ag Cnoc an Túr, in aice le Túr Londain , agus críochnaíonn sé i Covent Garden. Nascann an bealach Túr Londain go Droichead Londain agus an Mhargadh Buirge, trí Droichead an Túr , agus Waterloo agus an Banc Theas go Covent Garden Piazza.
07 de 08
139 Bealach
Tosaíonn an bealach seo i dTuaisceart Hampstead agus téann sé trí chomharsanachtaí eile in aice láimhe i Londain, lena n-áirítear Adhmad Naomh Eoin, áit ar féidir teacht trasna coisithe Bóthar na Mainistreach, sula gceannas ar shráideanna Oxford agus Regent, trí Piccadilly Circus agus timpeall ar Chearnóg Trafalgar, agus dar críoch Waterloo le radhairc iontacha ó Dhroichead Waterloo.
08 de 08
Láithreáin Bhord na Monaplachta Londain
Is minic a théann cuairteoirí go Londain suíomhanna boird Monaplacht Londain. Tá sé níos éasca má ghlacann tú an bus ar na ceithre bhealach seo, rud a chuirfidh tú ar fud na suíomhanna boird monaplachta. Ceanglaíonn na bealaí seo go léir. Catch Uimh. 205 ag Stáisiún Marylebone, Uimh. 78 ag Stáisiún Sráid Learpholl, Uimh. 72 ag Sean Kent Road, agus Uimh. 23 ag Sráid Fleet. Más mian leat turas giorraithe, roghnaigh Uimh. 23, áit a bhfaighidh tú an Pota Óir agus rollaigh anuas le sciar na leonna de ainmneacha an Bhoird Monaplachta ar an mbealach amháin seo.